Tribal Gothic

Gothic Tribal Fusion, nazývaný také Dark Tribal Fusion je jednou z nejmladších odnoží tanečního stylu Tribal Fusion. Tanec má působit mysticky a trochu strašidelně. Princip je jednoduchý: Tanečnice oblečena v gotickém kostýmu tancuje Tribal Fusion na metalovou hudbu. Velmi blízký styl tomuto je Vampire Tribal Fusion, který se, až na pár speciálních efektů, od gotického stylu liší pouze v kostýmu a líčení, které může na někoho působit až nepříjemně. U nás není nijak zvlášť Gothic Tribal Fusion rozšířený a Vampire Tribal Fusion už vůbec ne.

Taneční prvky mohou být složité i zcela jednoduché a vycházejí ze stylu Tribal Fusion. V tanci je více kladen důraz na celkový dojem, než na správné provedení prvků, ale i to je samozřejmě důležité. Tanec lze tancovat jak sólově, tak ve skupině. Ve skupinovém tanci však vyvolává silnější emoce. Tanečnice se rozhodně neusmívají, mají chladný až "vražedný výraz".

Kostýmy jsou víceméně jednoduché - černá, černá a zase černá. Dovolena je pouze stříbrná barva na špercích v gotickém stylu. Kostým může být v jakékoli podobě, ale v gotickém stylu. Kalhoty, dlouhé i krátké sukně, kraťasy, silonky, podprsenky, korzet aj. To vše je dovoleno. Častým doplňkem také bývá černá krajka a vysoké metalové boty. Nechybí zde ani tetování. Tribal pás tanečnice mít nemusí, ale často se používá na efekt. V tom případě by měl být jednoduchý a v gotickém stylu.

Hudba je zásadně metalová, ale mohou se v ní také objevit prvky s nádechem orientu. Oproti stylu Tribal Fusion, kde se používají skladby spíš bez zpěvu, se v gotickém stylu tancuje převážně na skladby se zpěvem.